Sobota, 25 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyVďaka chytrej osobnej váhe Tesla Smart Composition Scale Wi-Fi som sa dozvedela,...

Vďaka chytrej osobnej váhe Tesla Smart Composition Scale Wi-Fi som sa dozvedela, že je na čase zatočiť s nadbytočným tukom

Nemusíte na ňu stúpať každý deň a mať váženie ako posadnutosť, ale prehľad o tom, aká je vaša hmotnosť alebo ako sa mení v čase, by ste mať mali. Priberanie či naopak nežiaduce chudnutie môže upozorniť na nevhodný životný štýl aj na ochorenie. Chytrá osobná váha Tesla Smart Composition Scale Wi-Fi, ktorú sme v redakcii otestovali, ale ukazuje oveľa viac než len kilá.
Rozhodne sa nevážim každý deň, ale čas od času na váhu stúpnem. Väčšinou sa ma totiž na tento údaj pýtajú u lekára a ja nechcem zmätene koktať alebo loviť z pamäti, aká bola moja hmotnosť pred dvoma rokmi. Vďaka Tesle mi teraz stačí pozrieť sa na záznam poludňajšieho merania v telefóne. Váha, ktorú som doteraz mala doma, patrí do kategórie tých hlúpych, takže som rada vyskúšala model od Tesly, ktorý sa radí medzi múdre.

Ako prvý ma samozrejme zaujal design. Váha vyzerá elegantne a minimalisticky a údaje o ľudskom tele získava prostredníctvom štyroch tenzometrov a niekoľkých elektród. Disponuje pripojením na wifi, takže keď si stiahnete aplikáciu Tesla Smart, budú sa vám výsledky merania prenášať do telefónu. A tam sa nimi môžete tešiť alebo sa nad nimi pohoršovať, čo je síce trochu nepríjemné, ale zase z toho môžete urobiť skvelú motiváciu k zmene. Mobil vás vďaka tomu tiež upozorní, pokiaľ sú namerané údaje rizikové a ohrozujú vaše zdravie. Aplikácia a prepojovanie telefónu s váhou sa rozhodne nemusíte báť – je to veľmi jednoduché a hotové behom pár minút, alebo dokonca sekúnd, čo záleží na rýchlosti vášho pripojenia.

Z užívateľského hľadiska je samozrejme dôležitý LED displej, viditeľnosť a čitateľnosť údajov je super. Váha ukazuje hmotnosť do 180 kíl, ale hornú hranicu našťastie riešiť nemusím a dúfam, že sa mi nikdy také číslo neukáže. Čo sa týka meraných hodnôt, na začiatku som sľubovala, že to rozhodne nie sú len kilá.

Female checking kilogrammes getting on the scale – self care and body positivity concept – warm flare on left

Vďaka váhe som sa dozvedela:

hodnotu BMI (indikátor podváhy, normálnej telesnej hmotnosti, nadváhy a obezity)
percentuálne zastúpenie tuku a vody v tele
množstvo svalovej hmoty
objem kostnej hmoty
kalorickú hodnotu bazálneho metabolizmu (množstvo kalórií, ktoré telo potrebuje na zabezpečenie základných funkcií organizmu, bez pohybu)
Už tak je parametrov veľa, ale rozhodne to nie je všetko. Výrobok od Tesly je totiž ešte ďalej, než ste si pravdepodobne mysleli.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články