Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyAko si vybrať kvalitný, ale lacný matrac

Ako si vybrať kvalitný, ale lacný matrac

Na svete je veľa ľudí, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom. Hlavným spôsobom terapie je správny matrac.

Existuje názor, že spánok na tvrdom povrchu zmierni nepohodlie a dokonca narovná chrbticu, ale v skutočnosti to nie je úplne pravda. Niektoré formy ochorení chrbta príliš tvrdý matrac len zhorší, preto je lepšie zvoliť si správnejšiu možnosť – matrace Benab.

Pevný matrac má veľa pružín, ktoré vyvíjajú tlak na bolestivé miesta. To spôsobuje nepohodlie panve a ramenám. Ak trpíte osteochondrózou, nepríjemné pocity sa zdvojnásobia a znecitlivenie končatín vás prinúti dlho hľadať pohodlnú polohu a brániť vám v plnom odpočinku. Pre zdravý spánok je dôležitá anatomicky správna poloha tela, ktorú nedokáže zabezpečiť príliš tvrdý povrch. Príliš tesné podopretie bokov a ramien zabráni chrbtici zaujať uvoľnenú polohu, čo spôsobí bolesť v dolnej časti chrbta.

Zároveň je však potrebné pripomenúť, že príliš mäkký matrac nebude fungovať. Nepodporuje chrbticu v správnej polohe a hmotnosť tela spôsobí stlačenie krvných ciev a narušenie normálneho krvného obehu. V dôsledku toho sa môžete ráno cítiť unavení. Preto, ak už existujú problémy s chrbticou, stojí za to vybrať si optimálne tuhý model matraca, ktorý dokáže poskytnúť správny ortopedický efekt. Matrac Benab Fyzio taštičkový je práve takou možnosťou.

Prečo práve Benab Fyzio taštičkový

Ide o kvalitný model so 7-zónovým jadrom v anatomických oblastiach tela od výrobcu AGRO z Nemecka. Matrac poskytuje dokonalú rovnováhu tuhosti a mäkkosti s počtom pružín 370 ks/m2 v kombinácii s PUR penou, ktorá poskytuje tepelnú izoláciu a zároveň zvyšuje ventiláciu. Vrstva polyuretánovej peny 28 kg/m3 dodáva matracu vynikajúcu elasticitu, dlhodobú stálosť veľkosti a tvaru.

Model má snímateľný snehovo biely poťah. Je šetrný k citlivej pokožke a úplne bezpečný pre deti a alergikov vďaka svojim antibakteriálnym a protiroztočovým vlastnostiam. Materiál navyše dobre dýcha a odvádza vlhkosť.

Jadro výplne dokonale kopíruje obrysy tela, zachováva prirodzenú polohu chrbtice a zabraňuje jej deformácii. Každá pružina matraca je umiestnená v samostatnom vaku, ktorý chráni hlavný materiál pred prepichnutím. Umiestnené v 7 anatomických zónach uvoľňujú svaly a zlepšujú krvný obeh.

Počet pružín v modeli je 370, vďaka čomu je maximálne pohodlný ako pre zdravých, tak aj pre tých, ktorí majú choroby chrbtice a nemôžu spať na tvrdom povrchu. Matrac Benab Fyzio taštičkový poskytne optimálnu mäkkosť a ortopedickú podporu. Je certifikovaný podľa normy Oeko-Tex, čo potvrdzuje vysokú kvalitu.

Hlavná vec, na ktorú treba pamätať pri výbere matraca: nešetrite na kvalitných materiáloch a svojom zdraví a dôverujte iba osvedčeným výrobcom. To vám pomôže vybrať si ideálnu možnosť a stretnúť sa každý deň veselo a s úsmevom!

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články