Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeHobbyMalý byt nie je problém. Prinášame tipy, ako ho útulne zariadiť

Malý byt nie je problém. Prinášame tipy, ako ho útulne zariadiť

Zariadiť koncepčne akýkoľvek byt je náročné, ale skutočným orieškom sú malé byty, u ktorých je vymyslieť jednotný koncept a štýl najťažšie. Máte tiež jedno až dvojčlennú domácnosť a lámete si nad touto výzvou hlavu? Prinášame jednoduché tipy, ako pohodlne bývať aj v malom byte.
Malé byty patria k najvyhľadávanejším na realitnom trhu a dopyt po nich neustále rastie. Bývanie v jednom či vo dvoch je trendom dnešnej doby. A to sa odráža v celkovom prístupe k zariadeniu takýchto interiérov. „Pri malých priestoroch je viac ako inde dôležité všetko vopred dôkladne premyslieť a naplánovať. Našťastie dnes existujú múdre aj multifunkčné riešenia, ktoré sú pre malé byty ako stvorené a ponúkajú vychytávky šetriace množstvo miesta. Spôsoby, ako byt aspoň opticky zväčšiť, existujú a sami budete prekvapení, ako sa to dá zariadiť bez toho, aby ste sa na pár metroch štvorcových museli dusiť,“ radí Anke Glut, bytová dizajnérka pôvodom z Nemecka, ktorá svoj osobný i profesijný život spojila s Českou republikou a venuje sa návrhom rezidenčných i komerčných priestorov.

Zabudnite na masív aj výrazné farby
Poctivý nábytok z masívu je krásny a má v interiéri svoje jedinečné kúzlo, ale hodí sa do veľkorysejších priestorov, kde jeho robustná krása vynikne. „Odporúčam staviť na čiastočne otvorený a čiastočne uzavretý úložný priestor a nábytok z odľahčených kovových konštrukcií, prípadne z ohýbaného dreva alebo stojacich na nožičkách. Do obývacieho priestoru si kúpte nízke skrinky či poličky vo svetlejších odtieňoch a vyhrajte si s drobným úložným riešením, ako sú farebné krabice, košíky alebo rôzne okrasné boxy. Dobre tam skryjete drobnosti a všetko, čo vizuálne tvorí neporiadok. A nemusíte si kupovať klasickú obývaciu stenu,“ radí Anke Glut.

Ak bývate na pár metroch štvorcových, mali by ste múdro uvažovať aj o výbere farieb. Voľba správnych odtieňov aj ich vzájomné kombinácie sú totiž zárukou úspechu. Stavte na svetlé a tlmené tóny, ktoré majú moc priestor opticky zväčšiť a prevzdušniť. Vďaka tomu navyše získate možnosť vyhrať sa s textíliami a doplnkami, ktoré môžete podľa nálady striedať aj za nápadnejšie.

Svetlo je najlepší priateľ človeka
Svetlo vie kúzla, a preto sa ho nebojte a využite ho v celej škále, v akej sa vám u vás doma ponúka. Nezatieňujte okná mohutnými závesmi a nepoužívajte hutné záclony – stavte na jemné až pavučinkové tkaniny. Dôkladne si premyslite rozmiestnenie svietidiel v miestnosti. Nespoliehajte sa len na centrálny zdroj osvetlenia, doplňte ho menšími zdrojmi svetla podľa zón v miestnosti na rôzne účely. Skvele poslúži bodové osvetlenie a lampy s rôznou intenzitou a dosahom. Opticky urobí dobrú službu aj zjednotenie podlahovej krytiny v celom byte či využívanie zrkadlových plôch vo väčšej miere.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články