Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyVyrobte si s deťmi domácu modelinu, pri ktorej sa nemusíte báť, keď...

Vyrobte si s deťmi domácu modelinu, pri ktorej sa nemusíte báť, keď ju ochutnajú

Modelína je nesmrteľnou klasikou, ktorá dokáže deti zabaviť na dlhé hodiny. Nemusíte ju však kupovať v obchode, ale súčasťou hrania môže byť aj skutočnosť, že si modelinu s deťmi doma vyrobíte.

Výroba domácej modelíny je veľmi jednoduchá a je k nej potreba len pár vecí. Je dosť pravdepodobné, že budete mať všetky nevyhnutnosti doma v špajze.

Modelína nie je len zábava, ale podľa americkej Národnej asociácie pre vzdelávanie mladých detí rozvíja detskú fantáziu, tvorivosť a taktiež trénuje jemnú motoriku.

Brightly colored sweet candies laying flat. Rainbow candy background

Na výrobu budete potrebovať:

2 hrnčeky múky
2 hrnčeky teplej vody
1 hrnček soli
2 polievkové lyžice rastlinného oleja
1 polievkovú lyžicu vínneho kameňa
potravinárske farbivo
Postup: Najprv si v miske zmiešajte múku, soľ, 2 lyžice oleja a vínny kameň. V hrnci ohrejte vodu a potom ju nechajte vychladnúť tak, aby vám nepopálila ruky. Vodu prilejte do zmesi v miske a riadne premiešajte a prepracujte rukami. Pokiaľ chcete vytvoriť rôzne farby modelíny – rozdeľte vzniknutú hmotu na niekoľko častí a do každej poriadne zapracujte potravinárske farbivo. Modelínu skladujte vo vzduchotesnej nádobe pri izbovej teplote. U doma vyrobenej modelíny sa nemusíte báť ani v situácii, keď dieťa nedopatrením trochu ochutná. Neobsahuje totiž žiadne látky, ktoré by mu ublížili.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články