Sobota, 25 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeHobbyNemôžete sa dočkať jari? Vyrobte si doma večnú jar pomocou dekorácie

Nemôžete sa dočkať jari? Vyrobte si doma večnú jar pomocou dekorácie

Je už na vás zima dlhá a netrpezlivo vyzeráte jar? Vyrobte si doma efektné kvety rôznych veľkostí, ktoré môžete naaranžovať do vázy. A jednoducho si tak navodiť veselú jarnú atmosféru nezávisle od vonkajšieho počasia. Využite na to špeciálny penový materiál zvaný moosgummi, ktorý je ideálny na vystrihovanie, výrobu pečiatok a najrôznejších vodeodolných dekorácií.

Už ste niekedy počuli o tzv. penovke alebo moosgummi? Ide o penový materiál, ktorý sa väčšinou predáva po hárkoch veľkosti A4, ale samozrejme nie je problém zohnať aj iné rozmery. V ponuke je široká paleta farieb aj hotových výsekov na jednoduchšie tvorenie. Výhodou je, že sa jedná o pomerne lacný materiál, takže na kreatívne pokusy je priam ideálny. Skvele sa dá tiež pracovať so savosťou tohto materiálu a ľahko z neho vyrobiť napríklad rôzne tvary pre pečiatky.

„Moosgummi alebo penová guma je výborný materiál na výrobu plastických dekorácií, ako sú napríklad rôzne kvety či lístky. Výhoda penovky spočíva v tom, že ju po nahriatí je možné dobre tvarovať a požadovaný tvar si zachová aj po vychladnutí. Nahriata penovka sa dá vložiť do špeciálnych foriem na moosgummi,“ hovorí Lenka Pachmanová, zakladateľka platformy pre všetkých nadšených kreatívnych tvorcov Idea Creative.

Z moosgummi penovky môžete vyrobiť množstvo zaujímavých vecí, ako napr. šperky, ozdoby, závesné dekorácie, priania, detské pečiatky, zvieratká či prívesky všetkého druhu. Ľahko sa môže strihať, rezať, lepiť, skladať aj zošívať. Je vhodná aj na prácu s deťmi od troch rokov.

Kvetina do vázy, ktorá nikdy neuschne
Na jej výrobu budete potrebovať penovú moosgummi v dvoch farbách na kvet a pestík, nožnice, pravítko, taviacu pištoľ a viazací drôtik. Najprv si penovku namerajte na kvet (odporúčame 8×15 cm) az inej farby na pestík (odporúčame 7×3 cm). Penovku preložte napoly a pravidelne nastrihajte, avšak pozor, nesmiete to nastrihnúť až do krajov. Gumu sploštenú strihaním si otočte naopak, aby ste mali zaoblené okraje. A rovnako si pripravte aj pestík. Stredový pestík z inej farby si zvinieme a prilepíme na okraj väčšej nastrihanej penovky. Zarolujte pestík dovnútra, až zostane uprostred zaguľateného kvetu a potom prilepte. Výsledný kvet upravte a našuchorte, aby bol úhľadný a pekne pravidelný. Pestík uprostred nožnicami nepravidelne prestrihajte pre väčšiu vierohodnosť a podobnosť s prírodnou verziou. Na samotný koniec zospodu zapichnite viazací drôtik, ktorým kvet upevníte, kam sa bude páčiť. A efektný kvet je hotový! Penová guma moosgummi je pochopiteľne na zohnanie v najrôznejších farbách, dĺžkou odstrihnutého pásika si môžete sami zvoliť veľkosť kvetu. Teraz už stačí len vyrobiť rôzne veľké pestrofarebné kvety a umne ich naaranžovať do vázy. Váš kúsok večnej jari je na svete!

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články