Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyTest SlickVPN proti Bitdefender VPN Premium: Čo vybrať?

Test SlickVPN proti Bitdefender VPN Premium: Čo vybrať?

Aká z týchto VPN je lepšia: SlickVPN, alebo bude lepšie Bullguard VPN? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, konečný výsledok je 6/10 : 7,4/10.

Nameraná rýchlosť SlickVPN verzus BullGuard, Ktorá sviští rýchlejšie?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o SlickVPN a BullGuard VPN.

V priemere sme pri prvej VPN namerali rýchlosť 27 Mb/s, pri druhej 132 Mb/s. SlickVPN tak je o 105 Mb/s pomalší ako Bullguard.

Z meraní vyplynulo, že priemerný upload u SlickVPN skript nameral 24 Mb/s. BullGuard dosiahla rýchlosť 98 Mb/s, kvôli tomu je o 74 Mb/s rýchlejšie.

Rýchlosť odozvy dosiahla u prvej VPN v priemere 220 ms. Čas odozvy u BullGuard VPN sme namerali v priemere 13 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak SlickVPN je o 207 ms horšie.

Priebežný výsledok SlickVPN : BullGuard VPN je zatiaľ 3/10 – 7/10.

Darí sa SlickVPN obísť ochranu Netflixu?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, SlickVPN túto funkciu nezvládne. Všeobecne stačí spustiť VPN a z ponuky vybrať krajinu, Bullguard VPN Netflix odblokovať nevie.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom BullGuard VPN túto zručnosť ponúka. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí neponúka.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a sieťové tunelovanie. Napríklad taká SlickVPN poskytuje ochranu pred únikom DNS a BullGuard treba nezahŕňa white list.

Pri funkciách VPN je tak skóre 5/10 x 10/10.

Ako si stojí SlickVPN v počte serverov a krajín?

Nízka ponuka VPN serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, SlickVPN udáva 142 serverov, v aplikácii BullGuard VPN sme sa dopočítali 1300 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 1158 menej .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u BullGuard dosahuje počet 51. Druhá z porovnávaných VPN má 36, o 20 viac. V tomto porovnaní tak víťazí.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých SlickVPN zvládne 5. Bullguard povolí pripojiť súčasne 6 zariadenia. Ďalšie parametre si prečítajte v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy podporuje SlickVPN a aké zvláda Bullguard?

Podporované systémy patria medzi najdôležitejšie parametre, SlickVPN zvláda Android a zvláda iOS. Porovnávaná VPN BullGuard iPhone zabezpečí, prístroje s Androidom štandardne dokáže chrániť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. SlickVPN má pôvod v USA. Druhá porovnávaná VPN má pôvod vo Veľkej Británii.

Appka Slick VPN nie je k dostaniu v slovenskom jazyku, Bullguard slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V hodnotení podporovaných platforiem dosiahla SlickVPN výsledku 9/10, Bullguard VPN získala hodnotenie 10/10.

Cena v akcii SlickVPN a Bullguard

Bullguard si je možné objednať od 3,14 € mesačne, druhú VPN si možno predplatiť už od 4,04 € mesačne. Známka za pomer ceny predplatného a ponúkaných funkcií je 3/10 pre prvú z porovnávaných VPN a 2/10 pre druhú porovnávanú VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články