Sobota, 25 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZáhradaTipy, ako využiť žihľavu pre vnútornú očistu tela

Tipy, ako využiť žihľavu pre vnútornú očistu tela

Okrídlené príslovie hovorí: Keby sme poznali všetky liečivé účinky žihľavy, nepestovali by sme nič iné. Z jari je jej sila najväčšia, a preto by sme ju mali pridávať do rôznych pokrmov. Ako a prečo zaradiť žihľavy do jedálnička?

Vzhľadom na vysoký obsah minerálnych látok, ako sú vápnik, železo, fosfor a horčík, dokážu žihľavy dodávať nášmu organizmu tiež dostatočné množstvo vitamínu C. Najvyšší podiel týchto látok majú na jar, kedy môžeme zbierať celé mladé výhonky.
Pozor ale na miesta, kde rastú až príliš bujne, to by mohli v sebe hromadiť vysoké množstvo dusičnanov. Tam ich teda radšej nezbierame.
Ak chceme odbúrať pálčivú chuť žihľavy, sparíme ich horúcou vodou s teplotou cca 80 °C.

AKO KOPRIVY POMÁHAJÚ?
Čerstvé listy žihľavy alebo žihľavová tinktúra pomôžu zastaviť krvácanie z nosa alebo z otvorených rán. Žihľava je veľmi účinná aj ako povzbudzujúci prostriedok na zažívací trakt. Prospieva pri hnačkách, v boji proti parazitom a proti vredom a nadúvaniu.
Ak trpíte dnou alebo vaše telo príliš zadržiava vodu, popíjajte čaj zo žihľavy, má totiž močopudné účinky. Dokáže stlmiť zápal močových ciest. Žihľavová tinktúra je tiež jedinečný prostriedok na podporu hojenia popálenín a obarenín.
Žihľavy vedia tiež pozitívne ovplyvniť tvorbu červených krviniek, alebo znížiť hladinu cukru v krvi. Majú ozdravný účinok aj v tom, že pomáhajú vyplavovať z tela toxické a odpadové látky.

KOPRIVY OČISTÍ VÁŠ ORGANIZMUS
Ak sa rozhodnete pre očistnú kúru organizmu pomocou šťavy zo žihľavy, najlepší spôsob, ako si šťavu uchovať, je v malých dávkach si ju zmraziť. V chladničke vydrží čerstvá iba 2 dni.
Najskôr si pomocou odšťavovača vyrobte čerstvú šťavu, ktorá bez tepelného spracovania obsahuje vitamín K a E. Aby sme s jej pomocou dokázali pozitívne ovplyvniť metabolické funkcie organizmu, ale aj vzhľad kože a vlasov, treba ju popíjať po dobu 2 týždňov v množstve 1 polievkovej lyžice 3x denne. Žihľavovú šťavu si riedime vodou alebo čajom.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články