Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZáhrada10 drevín, ktoré sa hodia do nádob

10 drevín, ktoré sa hodia do nádob

Niektoré dreviny môžete pestovať nielen v záhonoch, ale aj v nádobách. Tie potom môžu zdobiť vašu terasu, alebo napríklad schodisko do domu. Ktoré sú to?

ŠERÍK (SYRINGA MEYERI)
Záplavu kvetov a okúzľujúcu vôňu vám zaistí orgován (Syringa meyeri). Najmä odroda ‚Palibin‘ sa skvele hodí pre nádoby. Kvitne veľmi bohato, a pokiaľ včas odstránime odkvitnuté kvetenstvo, zaistíme si tým kvitnutie aj v lete. Nezabudneme na prihnojovanie ani na každoročnú nastielku.

LIESKA (CORYLUS AVELLANA) ‘CONTORTA’
Táto odroda je bezpochyby tou najobľúbenejšou. Vyzerá až exoticky vďaka svojim silne pokrúteným vetvám. Vyhovuje jej slnko aj polotieň a znesie bez obáv aj veterné miesto. Kvitne veľmi skoro, ešte v predjarí a vyzerá v nádobe veľmi atraktívne. Keďže býva vrúbľovaná na kmienok liesky obyčajnej, musíme kontrolovať, či na drevine nevyrastajú rovné prúty. Ak áno, ihneď ich odstránime.

JAVOR DLANITOLISTÝ (ACER PALMATUM)
Vďaka svojmu pomalému rastu je táto drevina na pestovanie v nádobách ideálna. Vyhovuje mu polotieň, miesto chránené pred prudkým vetrom aj slnkom. Z hľadiska starostlivosti je nutná neutrálna alebo mierne kyslá pôda, polotieň a pravidelná zálievka.

RODODENDRON (RHODODENDRON YAKUSHIMANUM)
Zakrpatené odrody sú pre pestovanie v nádobách ideálne. Nezabudnite, že potrebuje kyslú zeminu, pravidelnú zálievku a tiež prihnojovanie.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články