Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBývanieAké sú trendy vo svete záhradných bazénov na tento rok? Menšie rozmery,...

Aké sú trendy vo svete záhradných bazénov na tento rok? Menšie rozmery, využitie po celý rok a ovládanie cez mobil. Hitom zostáva prelivový bazén

Uvažujete o kúpe zapusteného bazéna pre vašu záhradu a radi by ste sa inšpirovali trendmi pre tento rok? Vedľa nešliapnete s nadčasovým prelivovým bazénom, ktorý vám prinesie unikátny zážitok. Stále väčším trendom je potom využívanie bazéna po celý rok a prepojenie s vašim chytrým telefónom.

Zapustený bazén ako celoročný parťák
„Záhradný bazén už dávno nie je zábavou len na letné mesiace. Kvalitné zastrešenie v kombinácii s vyhrievaním predĺži kúpaciu sezónu až na sedem mesiacov, av zime ho potom stále viac zákazníkov využíva na otužovanie. Naša technológia QBIG BENEFIT umožňuje využívať zapustený bazén bez väčších obmedzení počas celej zimy, oproti skorším riešeniam totiž nie je potrebné vodu na zimu vypúšťať,“ vysvetľuje Daniel Bareš zo spoločnosti ALBIXON. Že je otužovanie v Česku každým rokom populárnejšie, potvrdzuje aj prieskum* spoločnosti ALBIXON, z ktorého vyplýva, že za dva roky pribudlo vyše 400 tisíc nových otužilcov. To znamená, že v Česku vyhľadávajú studenú vodu celé 2 milióny dospelých. Takmer 11 % opýtaných využíva na otužovanie svoj záhradný bazén, čo je skvelé riešenie pre tých, ktorí nemajú možnosť či sa nechcú kúpať v prírodných kúpaliskách.

Minimalizmus víťazí
Minimalistické riešenia a čisté línie vyhrávajú nielen v bytovom dizajne, ale aj v záhradných bazénoch. Biela farba bazéna dodá vode tyrkysovú farbu a atmosféru mora, obdĺžnikový tvar a nízke zastrešenie vám dodajú jednoduchý a napriek tomu krásny výsledok. Ani v prípade menších záhrad nemusíte zúfať, aj do malých záhrad je možné bazén umiestniť a doplniť nízkym zastrešením, ktoré nebude pôsobiť rušivo. Súkromie vlastného bazéna si tak môže užívať skutočne každý.

Jednoduchosť docielite aj hladinou v úrovni okolitého terénu. To vám zaistí prelivový bazén, vďaka ktorému si môžete užívať krásu „nekonečnej hladiny“ aj na vašej záhrade. Trendom je designová tmavá prelivová mriežka X-FLOW.

Prostredníctvom smartfónu môžete na diaľku ovládať alarm, kamery, osvetlenie alebo termostat. Prečo nie aj svoj záhradný bazén? Skontrolujte na diaľku, koľko stupňov má voda vo vašom bazéne, aké má pH alebo množstvo chlóru. Môžete si aj nastaviť alarm, pokiaľ niektoré parametre klesnú pod určitú hodnotu. Na diaľku môžete ovládať aj cykly tepelného čerpadla, obeh filtrácie alebo osvetlenia.

Zábava pre každého člena rodiny bez výčitiek k životnému prostrediu
Väčšina z nás si pod pojmom záhradný bazén predstaví zábavu s rodinou a kamarátmi. Avšak môžete ho využívať aj na regeneráciu alebo zvýšenie svojej fyzickej kondície. To všetko vďaka jednoduchému príslušenstvu: protiprúdu. „Protiprúd môžu ľudia využívať ako vodnú masážnu terapiu a užiť si tak zaslúžený relax. Je to ale aj vhodný nástroj na kondičné plávanie alebo naopak regeneráciu po športovom výkone,“ dopĺňa Daniel Bareš.

Nechcete zaťažovať českú krajinu každoročným napúšťaním vlastného bazéna? Spoločnosť ALBIXON ponúka vo svojom portfóliu bazény BENEFIT, ktoré sú konštruované tak, aby v nich voda vydržala niekoľko rokov bez nutnosti vypúšťania. A na úpravu vody môžete siahnuť po bežnej soli, ktorá je nielen šetrnejšia k životnému prostrediu, ale aj k vašej pokožke.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články