Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBývanieČo ste možno nevedeli o varení na indukcii

Čo ste možno nevedeli o varení na indukcii

Varenie na indukciu je rýchle, úsporné a bezpečné. Nemôžete ju nechať omylom zapnutú a keď prestanete variť, doska je chladná, takže sa ani nenechavé detské rúčky nespália. Varenie na indukciu ale prináša oveľa viac. Pokiaľ si teda vyberiete správne. Poradíme!
m1.jpg

Indukčné dosky sú šprintéri. Sú až o 100% rýchlejšie ako sklokeramické platničky, v rýchlostnom teste porazí aj plyn a dokonca aj rýchlovarnú kanvicu. A podobne ako pri plyne môžete výkon úplne plynulo a veľmi rýchlo regulovať. Ponúkajú však oveľa viac.

Osemuholník nepatrí len do hodín geometrie

Základom indukčných dosiek sú tzv. induktory. Aj keď nie sú vidieť, je dôležité, aký majú výkon a tvar. Spravidla bývajú kruhové, ktoré ide spojiť pomocou funkcie ConnectZone do jednej oválnej s rovnakou teplotou. Tie lepšie indukčné dosky ale využívajú induktory v tvare osemuholníka. Odtiaľ názov oktagónové induktory. Ich výhodnejší tvar umožňuje spájaním vytvárať skutočne veľké varné plochy alebo dokonca variť na celej ploche varného panelu.

„Nové indukčné dosky MORA využívajú veľmi výkonné oktagonové induktory. Po spojení dvoch platničiek umiestnených za sebou získate vďaka výhodnému osemuholníkovému tvaru induktorov veľkú varnú plochu o komfortnej veľkosti 190 x 210 mm s rovnomerným ohrevom bez „hluchých“ miest. Na túto spojenú flexiu zónu ale môžete umiestniť nielen jednu veľkú nádobu ľubovoľného tvaru, ale napríklad aj tri hrnce – dva umiestnite tradične a tretí menší doprostred spojenej zóny. V druhej polovici varnej dosky môžete pripravovať ďalšie pokrmy,“ dodáva Jana Neuszerová, odborníčka značky MORA.

Špičku predstavuje varná doska MORA VDIS 658 FF so štyrmi oktagonovými zónami, ktoré sa dajú spojiť do dvoch veľkých zón, takže môžete variť prakticky po celej ploche varnej dosky. Je navyše vybavená aj funkciou MoveZone, ktorá spojenú plochu rozdelí do dvoch zón s rôznymi teplotami, a tak môžete meniť intenzitu ohrevu jednoduchým posúvaním riadu po doske bez toho, aby ste sa museli dotknúť ovládania. Tak, ako to kedysi robili naši predkovia na tradičných kachľových peciach.

Asistent k vašim službám

Je množstvo situácií, kedy vám môže indukčná doska ponúknuť oveľa väčšiu pomoc, než možno čakáte. Môže totiž mať aj automatické programy pre asistované varenie, ktoré vám napríklad varenie na plyne tak ľahko neumožnia.

Na nedeľný obed sa zídete asi ľahko, ale vo všedný deň už je to iné. Potom príde vhod automatické udržovanie hotového pokrmu pri ideálnej teplote 70 °C, aby sa dodatočným ohrevom nezmenila chuť a všetci si pochutnali.

Šikovný je aj extra rýchly var väčšieho množstva tekutiny – napríklad keď budete variť polievku alebo cestoviny. Doska privedie vodu k rýchlemu varu a potom udržuje teplotu tak, aby tekutina zbytočne nepretekala z hrnca a nečakala všade okolo. Keď sa budete naozaj ponáhľať, ide výkon navýšiť až o 40 % pomocou funkcie SuperBoost.

Až budete pripravovať poctivý trojhodinový guláš alebo pravý hovädzí vývar, bude sa vám hodiť riadený ohrev pod bodom varu, aby sa nič nepripálilo. A ak radi pečiete, oceníte špeciálnu funkciu na rozpúšťanie chúlostivých potravín ako je maslo alebo čokoláda pri 42 °C.

„Na indukčnej doske môžete dokonca aj grilovať – spomínaná doska MORA VDIS 658 FF je vybavená aj funkciou na grilovanie s presnou úrovňou prepečenia pokrmu. Skvelé je plynulé ovládanie. Umožňujú to špeciálne invertorové induktory, ktoré fungujú na inom princípe, než bežné induktory,“ uzatvára Jana Neuszerová.

Jednoduché čistenie

Varné dosky sa skutočne ľahko udržujú v čistote. Tým, že sa varná zóna pri indukčnej doske neohrieva – ako tá plynová alebo sklokeramická – sa ani rozliate jedlá nikde nepripečú a dosku veľmi ľahko vyčistíte. Dajte si len pozor na cukor a rozliate sladké tekutiny alebo hmoty – tie je potrebné hneď utrieť.

Happy Japanese mother cooking for family and friends

Tip: Indukčná varná doska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchára nielen flexibilitou varnej plochy, ale aj automatickými programami a mnohými špeciálnymi funkciami. Vďaka účinným oktagonovým induktorom môžete s funkciou FlexiZone spájať platničky bez hluchých miest a využiť prakticky celú plochu varného panelu. Bez problémov tak môžete variť v ľubovoľnom riade – od malých hrncov a rajníc až po skutočne veľké kastróly a pekáče akéhokoľvek tvaru; varné platničky vľavo aj vpravo ide totiž flexibilne prepojovať. Funkcia MoveZone potom umožňuje nastaviť na spojenej zóne rôznu intenzitu ohrevu, aby ste jednoduchým posúvaním riadu mohli meniť teplotu pod pripravovaným pokrmom. Presne tak, ako na starých kachľových sporákoch. Skvelé sú aj automatické programy na rýchly var veľkého množstva vody, na pomalé dlhé varenie pri nízkej teplote, šetrné rozpúšťanie, udržiavanie v teple alebo grilovanie s presnou úrovňou prepečenia. Praktická funkcia TimeService zaznamenáva, ako dlho už varíte. Funkcia Pause dočasne pozastaví varenie bez toho, aby ste museli neskôr znova všetko nastavovať. Varná doska v čiernej farbe má prednú skosenú hranu pre ľahšiu údržbu, ovláda sa dotykovo. Proti nechcenému zapnutiu má detskú poistku. Odporúčaná cena je 12 990 Sk.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články