Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBývanieAko sa brániť alergiám?

Ako sa brániť alergiám?

Svrbí vás koža pár chvíľ po oblečení čistého prádla? Na vine môžu byť alergény, ktoré po praní zostali vo vláknach a dráždia vašu pokožku. Ako sa ich zbaviť? Hoci sa to možno nezdá, je toho dosť, čo môžete sami urobiť pre svoje dobro i svojich blízkych.
Zvoľte šetrný prací prostriedok

Všetko začína tým, čím periete. Preto aspoň bielizeň, ktorá je najbližšie k pokožke, perte pomocou prírodných eko prostriedkov bez alergénov. Priekopníkom sú pracie pásky, ktoré obsahujú koncentrované, hypoalergénne a ekologické čistiace látky. Jednoducho z dlhého pásika oddelíte jeden dielik a vložíte ho spolu s bielizňou do bubna práčky. Nie je potrebné nič odmeriavať. Opasok sa v práčke úplne rozpustí – a to ako v horúcej, tak aj v studenej vode. Neobsahuje žiadne agresívne chemické látky, enzýmy, optické rozjasňovače ani farbivá.

Proti škvrnám pomôžu ióny

Škvrny dokážu potrápiť. Niektoré zmiznú ľahko počas prania, iné sú ale veľmi odolné, napríklad škvrny od korenených pokrmov s paprikou alebo kurkumou alebo stopy antuky či trávy po tréningu. Tu príde k slovu ionizačné funkcie práčok.

„Technológia IonTech uvoľňuje záporne nabité ióny. Vďaka prirodzenej ionizácii prací prostriedok dokonalejšie preniká do vlákien a odstraňuje až o 30 % viac škvŕn aj pri nízkych teplotách prania bez toho, aby ste použili ďalšie chemické prostriedky. IonTech taktiež zabraňuje ukladaniu vodného kameňa na vykurovacie teleso, a tak predlžuje životnosť práčky. Vďaka ionizácii bude navyše bielizeň nepokrčená, bez pachov a bez statického náboja aj bez použitia aviváže,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka spoločnosti Gorenje.

Niektoré práčky majú dokonca antialergénne programy s predĺženým plákaním alebo špeciálne programy na pranie detskej bielizne. Ak máte doma malé deti alebo alergikov, rozhodne je to tá najľahšia cesta, ako predísť kožným problémom.

Proti alergénom a odolným nečistotám je skvelá aj para

Moderné práčky majú parné funkcie. Určite sa oplatí ich používať. Zbavíte sa tak nielen baktérií, zárodkov plesní a ďalších nežiaducich mikroorganizmov, ale aj alergénov, ako sú roztoče alebo srsť domácich maznáčikov. „Vytvorená para totiž stačí na rozrušenie nečistôt a efektívne odstránenie škodlivých látok; textília sa však nenamočí do horúcej vody ako pri vysokoteplotnom programe, a preto sa nezrazí a nepoškodí. Bielizeň bude navyše príjemne hebká, bez statickej elektriny a s minimom záhybov,“ dodáva Jana Neuszerová. Parou ide osviežiť a vyrovnať aj čisté oblečenie, ktoré napríklad dlho ležalo v skrini bez toho, aby ste ho museli znovu prať.

Vopred plnená parná práčka Gorenje W2NEI94AS z radu WaveActive má veľkú kapacitu 9 kg bielizne. Medzi 16 programami nechýba ani špeciálny protialergický parný program, ktorý účinne odstraňuje alergény vrátane roztočov a srsti domácich maznáčikov. Parné funkcie SteamTech zase využíva dodatočné ošetrenie parou na konci vybraného programu, aby odstránila alergény a vírusy, ale súčasne významne redukuje tvorbu záhybov a odstraňuje aj odolné pachy. Praktický je aj špeciálny program na pranie košieľ s parnou funkciou, aby ste si ušetrili pracné žehlenie. Alebo rýchly hodinový program pre polovičnú dávku bielizne a extra rýchly 20-minútový program, keď potrebujete rýchlo preprať blúzku. O čistotu práčky a prostredie bez baktérií sa postará automatický čistiaci program SterilTube. Tichá práčka je osadená invertorovým motorom PowerDrive, vibrácie ešte znižujú špeciálne bočné panely. Práčka stojí 11 990 Sk.

Keď si ju zaobstaráte, dostanete k nej zadarmo sadu antialergénnych ekologických pracích pásikov TrueEarth. Akcia platí aj pre ďalšie vybrané práčky z radu WaveActive až do 31.5.2022.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články