Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyRAKO & mramory, očakávané stretnutie…

RAKO & mramory, očakávané stretnutie…

Kolekcia RAKO NEWS 2022 osloví milovníkov estetiky a krásneho života. Bohato zastúpený dizajn kameňa vnesie do interiérov ušľachtilú, majestátnu atmosféru. Všedné chvíle, ako je čas strávený v kúpeľni, menia na povznášajúci zážitok. Kamenný vzhľad patrí medzi súčasné trendy, zároveň ale predstavuje ten druh elegancie, ktorá je stále v móde. Keramický obklad s verným vzhľadom onyxu či mramoru vdýchne interiéru oslnivú, až mystickú krásu, povrch má pritom všetky praktické vlastnosti keramiky.
V novej kolekcii predstavujeme keramické obklady a design mramorov, kameňov v sériách Onyx, Flash, Cava, Levante, Topo. Niekoľko ďalších inovácií a doplnení nájdu zákazníci v sériách Lampea, Lint, Roof, Betonico. Čerešničkou na torte je autorský projekt, séria Metro, od dizajnéra Daniela Piršča.

Za krásou i kvalitou tohtoročných noviniek stoja vlastné, ušľachtilé suroviny, veľké bohatstvo ukryté v krajine, z ktorých sa keramické obklady RAKO tradične vyrábajú, ale aj najmodernejšie technológie a know-how skúsených odborníkov z RAKO. Vďaka ročnej rozsiahlej modernizácii výroby sa teraz LASSELSBERGER pýši najmodernejším závodom na výrobu obkladačiek v Európe!

Kolekcia obkladačiek RAKO sa od roku 2022 rozrastá o nový formát 40 x 120 cm (1198 x 398 x 10 mm). Jedná sa o veľmi elegantný a luxusný veľkoformát s rektifikovanou hranou. Dizajnové prevedenie mramoru, onyxu a ďalších designov sa tak posúva na úplne novú estetickú úroveň. Navyše je zachovaný premyslený modulový systém RAKO tak, aby bola garantovaná náväznosť a kombinovateľnosť s ďalšími formátmi, mozaikami či dlaždicami. Pomer strán dĺžka vs. šírka je 1:3 a formát je možné pokladať ako na šírku, tak na výšku.

Okrem nového formátu obsahuje kolekcia RAKO 2022 obkladačky vyrobené technológiou DryFix. Jedná sa o rozšírenie technológie digitálnej tlače, kedy je na povrch obkladov nanášaná vrstva sklenej granílie (posypu) a vytvára tak jemnú štruktúru či optické zvýraznenie kontrastu povrchu. Výhodou je precízna sútlač so základným dizajnom a možnosť vytvárať ako celoplošné stvárnenie (napr. séria METRO), tak dekoratívne motívy (napr. dekorácia Topo, Betonico, Lampea).

Séria CAVA

Fascinujúca, zakaždým iná, séria Cava

Z bieleho mliečne sfarbeného dna základu obkladačiek 40 x 120 a 30 x 60 cm vystupuje rôznorodé štruktúrované šedo-béžové žilkovanie, typické pre kararský mramor, ktorý RAKO predstavuje v sérii Cava. Nekonečná variácia žilkovania tejto série je nevyčerpateľnou poviedkou o prírode a ľudskom diele. Avšak práve vďaka novým technológiám, veľkým formátom obkladov a veľkému počtu rôznych designov v lesklom aj matnom prevedení, vytvára keramické obklady originálne, nenapodobiteľné plochy, pre ktoré zákazníci prírodný vzhľad práve tak milujú. K dokonalosti série nechýbajú elegantné dekorácie ani technické funkčné doplnky. Ale nezabúdajme na všetky výhody, ktoré robia keramické obklady odjakživa nenahraditeľnými: Sú odolné, zaručujú dlhú životnosť, sú cenovo dostupné, majú výborné tepelné vlastnosti, a predovšetkým nekonečný životný cyklus. Keramika sa vyberá nielen srdcom, ale aj rozumom.

zakaždým iná, fascinujúce, dizajn kararského (Carrara) mramoru
HD print: technológia digitálnej tlače, ktorá umožňuje preniesť na hladký aj reliéfny povrch obkladov akýkoľvek dekor vo vysokom rozlíšení
základ série tvoria lesklé a matné rektifikované obkladačky 30 x 60 cm av luxusnom veľkoformátovom prevedení 40 x 120 cm
rektifikovaná dlaždica 60 x 60 cm s matným alebo lešteným full lappato povrchom v identickom dizajne
reliéfny dekor 30 x 60 cm predstavujúci kamenné bloky pre celoplošné obkladanie
mozaika 5 x 5 cm pre tradičné aj atypické prvky v kúpeľni
dokonalosť série dopĺňajú technické dlaždicové doplnky

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články